ابعاد جدید جاسوسی از گوشی‌های وان‌پلاس

ابعاد جدید جاسوسی از گوشی‌های وان‌پلاس | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

در شرایطی که گوشی‌های وان‌پلاس به علت امکانات و طراحی خوب مورد توجه قرار گرفته‌اند، نگرانی در مورد حفظ امنیت و حریم شخصی کاربران این گوشیی‌ها افزایش یافته است. به گزارش فارس به نقل از وایرد، در حالی که گفته می‌شد شرکت چینی وان‌پلاس از جمع‌آوری اطلاعات شخصی کاربران این گوشی‌ها دست برداشته، حالا مشخص شده که شرکت سازندده هنوز حجم انبوهی از داده‌های کاربران را بر روی سرورهای خود جمع‌آوری می‌کند.

بر اساس اسناد منتشر شده این مشکل محدود به برخی مدل‌های خاص این گوشی نیست و تقریبا تمامی مدل‌های گوشی یاد شده دارای چنین ضعفی هستند و به طور پیش‌فرض یک برنامه آزمایشی بر روی آنها نصب شدده که به عنوان جای پای برای جاسوسی‌های شرکت وان‌پلاس عمل می‌کند و به هکرها امکان دسترسی به اطلاعات ذخیره شده در این گوشی‌ها را می‌دهد.

برنامه‌ یاد شده که Engineer mode نام دارد به غیر از مدل اولیه این گوشی در سایر مدل‌های آن وجود دارد و به جای اینکه ابزاری برای تست توسط کارخانه سازنده باشد، اطلاعاتی در مورد استفاده از جی‌پی‌اس و نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای گوشی را جمع‌آوری می‌کند.

کاربران این گوشی‌ها باید برای حل مشکل یاد شده به بخش تنطیمات رفته و در بخش تنظیمات رفته و در بخش Show system apps به دنبال برنامه مذکور بگردند و در صورت نصب این برنامه آن را پاک کنند.

 

منبع: روزنامه عصر ارتباط