اجرای شهر هوشمند از مرحله ایده خارج می شود

اجرای شهر هوشمند از مرحله ایده خارج می شود | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

طی تفاهم‌نامه ای برای عملیاتی شهر هوشمند در مناطق تهران مقرر شد برای خروج این پروژه از مرحله ایده برنامه اجرا در یکی از مناطق حداکثر ظرف سه ماه  ابلاغ شود. به گزارش فارس، رسول کشت‌پور شهردار منطقه دو تهران در مراسم امضای تفاهم‌نامه اجرایی شدن پروژه شهر هوشمند، گفت: باید برای عملیاتی کردن شهر هوشمند اقدامات موثری انجام دهیم و آن را از ایده و طرح‌های مطالعاتی خارج کنیم که در این تفاهم مقرر شده طرح تجمیع کنندگی اعم از اکوسیستم مورد نیاز و نحوه تعامل آن با طراحی و حداکثر در مدت سه ماه جهت اجرایی و به شهرداری ابلاغ شود.

وی گفت: هدف از اجرای این طرح کاهش ترافیک شهری، کاهش آلودگی و حفظ محیط‌زیست ضمن استفاده از استراتژی ((مدیریت زمان)) در رسیدن به شهری ایده‌آل و مطلوب برای زیستن و عاری از هر گونه دغدغه شهری برای شهروندان است و به طور قطع استفاده از شهر هوشمند سبب کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت زندگی و بهره‌وری و در نهایت موجب خرسندی و رضایت مردم خواهد شد. تحقق شهر الکترونیک و هوشمندسازی محیط شهری در بسیاری از شهرهای توسعه یافته و مطرح دنیا روند متعارفی طی می‌کند و این در حالی است که ما به رغم وجود پتانسیل علمی و فنی پیاده‌سازی این موضوع، به دلیل تأثیر عوامل مختلف از جمله، عدم همکاری یا هماهنگی بین سازمان‌های مسئول با بخش خصوصی و سایر بخش‌های مرتبط، متاسفانه جایگاه مطلوبی در این حوزه نداشته‌ایم.

همچنین در این مراسم، علی حکیم جوادی اجراکننده این پروژه گفت: در شهر هوشمند، تمام سازمان‌ها، مردم و دیگر مولفه‌های شهری به صورت یکپارچه و منظم در ارتباطند و امیدواریم با امضای این تفاهم‌نامه و پتانسیل‌های بالایی که در این منطقه وجود دارد بتوانیم بهترین خدمات را در راستای رسیدن به اهداف پروژه ارائه کنیم. هلدینگی که مسئولیت انجام کار را برعهده گرفته با چهار هزار نیروی متخصص در قالب ۷ شرکت زیرمجموعه بر حوزه IT و هوشمندسازی الکترونیک شهرها و سازمان‌ها متمرکز است.

منبع: روزنامه عصر ارتباط