اطلاعات ۲۰۱ حساب کاربری روس در توییتر تحویل سنای آمریکا شد

اطلاعات 201 حساب کاربری روس در توییتر تحویل سنای آمریکا شد | طراحی سایت rsmedia

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

مدیران توییتر اسامی ۲۰۱ کاربر این شبکه اجتماعی را به سنای آمریکا تحویل داده اند، این کار در راستای تحقیقات در مورد نقش احتمالی روس‌ها برای اثرگذاری بر انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ این کشور انجام شده است.

به گزارش فارس به نقل از ورج، دولت اوباما بارها روس‌ها را به تلاش برای دستکاری افکار عمومی مردم آمریکا در زمان برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۰۱۶ متهم کرده بود و از همان زمان تاکنون تحقیقات برای کشف حقیقت در این زمینه ادامه دارد.

روس‌ها از سوی کاخ سفید به اجرای حملات سایبری و سرقت اطلاعات حساس از شبکه‌های رایانه‌ای دموکرات‌ها، انتشار اخبار جعلی بر ضد هیلاری کلینتون و به نفع ترامپ و همین‌طور انتشار آگهی‌های تبلیغاتی مغرضانه و یکسویه در شبکه‌های اجتماعی متهم شده‌اند. توییتر مدعی است حساب‌های کاربری یاد شده در زمان برگزاری انتخابات تلاش کرده بودند بر سرنوشت آن تأثیر بگذارند. البته این کار چند روز قبل انجام شده و به علت برخی مسائل حقوقی خبر آن به تازگی اعلام شده است.

توییتر ماه قبل هم نزدیک به ۲۰۰ حساب کاربری روس را به اتهام تبلیغات سوء و انتشار اطلاعات غلط تعلیق کرده بود. فیس بوک هم مدتی است که اقدامات مشابهی انجام می‌دهد.

منبع: روزنامه عصر ارتباط