اقدامات توییتر پس از ماجرای حذف اکانت ترامپ

اقدامات توییتر پس از ماجرای حذف اکانت ترامپ | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

آی تی ایران: همان‌طور که اعلام شد، یکی از کارکنان توییتر اکانت تویتر ترامپ را روز پنج‌شنبه به مدت ۱۱ دقیقه از دسترس خارج کرد. با اینکه بسیاری از افراد از این اقدام شجاعانه کارمند توییتر استقبال کرده و او را هم تشویق کردند، اما برخی معتقدند نبود کنترل و نظارت کافی روی فعالیت‌های کارکنان توییتر می‌تواند بسیار نگران کننده و خطرناک باشد. به همین دلیل اکانت رسمی توییتر روز جمعه اعلام کرد که به منظور جلوگیری از وقوع چنین اتفاقاتی، تدابیر نظارتی و امنیتی جدیدی را به کار گرفته است.

طبق گزارش نیویورک تایمز، این شخص حتی کارمند رسمی توییتر نبوده و تنها به صورت پاره وقت و قراردادی در این شرکت مشغول به کار بوده است. این خبر باعث مطرح شدن این سوال شد که چگونه یک فرد که حتی کارمند رسمی توییتر هم نیست. می‌تواند به همین راحتی به اکانت رسمی رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا دسترسی داشته باشد؟ با اینکه توییتر برای تعلیق برخی اکانت‌ها که قوانین و سیاست‌های این سرویس را زیر پا می‌گذارند، باید به کارکنان خود یکسری دسترسی‌ها را بدهد، اما بهتر نیست برای دستکاری و حتی بررسی اکانت شخصیت‌های مشهور یک سری مراحل جداگانه و حتی مجوز مقامات بالاتر در نظر گرفته شود؟

با وجود این اکانت توییتر ترامپ پس از ۱۱ دقیقه به حالت عادی برگشت و او چند ساعت بعد انتشار توییت‌های خود را آغاز کرد توییتر اعلام کرده که قصد ندارد اطلاعات بیشتری راجع به این مساله در اختیار رسانه‌ها قرار دهد. در ادامه اکانت رسمی توییتر نوشت تدابیر ویژه‌ای را به کار گرفته است تا از این پس حذف کردن اکانت شخصیت‌های مهم به سادگی اتفاق نیفتد.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره ۴۱۸۶