انتقاد سازمان صنفی رایانه‌ای از فیلترینگ تلگرام

انتقاد سازمان صنفی رایانه‌ای از فیلترینگ تلگرام | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

ایسنا: رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: از مراجعه مردم به پیام رسان داخلی استقبال می‌کنیم و طرفدار محصولات خارجی نیستیم اما مسدود سازی یکباره شبکه های اجتماعی خسارت‌های مستقیم و غیر مستقیمی را متوجه اقتصاد کشور می‌کند.

ناصر علی سعادت گفت: در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به عنوان مجموعه‌ای متشکل از صاحبان کسب‌وکار در کشور استقبال می‌کنیم مردم از پیام رسان داخلی استفاده کنند و به هیچ عنوان طرفدار محصولات خارجی نیستیم با این وجود مسدودسازی یکباره شبکه‌های اجتماعی خسارت‌های مستقیم و غیر مستقیمی را متوجه اقتصاد کشور می‌کند.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با اشاره به اینکه اکنون طبق آمارها نزدیک به ۴۰ میلیون ایرانی کاربر شبکه‌های اجتماعی هستند افزود: امروزه تولید کنندگان بسیاری بر بستر شبکه‌های اجتماعی با توزیع کنندگان ارتباط دارند و این شبکه‌ها ابزاری برای برقراری ارتباط بین کسب وکارها به شمار می‌روند و به این ترتیب شبکه‌های اجتماعی دیگر مانند گذشته تنها کارکرد تفریحی و سرگرمی ندارند و در فرآیندهای اقتصادی تاثیر گذار هستند.

سعادت با بیان اینکه امسال به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده است، گفت: اکنون با بسته شدن شبکه‌های اجتماعی، بستر ارتباطی بخش بزرگی از تولید کنندگان با عرضه کنندگان از بین رفته و در فرآیند توزیع بسیاری از محصولات و خدمات خلل وارد شده و صاحبان صدها هزار کسب‌وکار بیکار شدند که این بر خلاف شعار اشتغال‌زایی است. سعادت با اشاره به تصمیم شورای امنیت در خصوص تعطیلی موقت شبکه‌های اجتماعی برای حفظ امنیت گفت: این تصمیم به رغم خسارت‌های اقتصادی که در پی داشت، قابل پذیرش بود. مردم نیز همانگونه که هنگام وقوع حوادثی مانند زلزله برای کمک رسانی بسیج می‌شوند، اکنون نیز همراهی کردند؛ با این وجود انتظار می‌رود بعد از گذشت چند روز و عادی سازی شرایط محدودیت‌ها برداشته شود.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با تاکید بر اینکه اگر نسبت به جوانب اقتصادی این مساله ساده انگاری شود جایی برای جبران آن وجود ندارد و بخش خصوصی است که لطمه می‌خورد، افزود: باید توجه داشت فعالان اقتصادی بیش از همه نگران امنیت کشور هستند زیرا در سای ناامنی جذب سرمایه امکان پذیر نخواهد بود.

با تداوم و تکرار چنین مواردی خسارت ها افزایش می‌یابد و بخش خصوصی نیز توان جبران آن را نخواهد داشت و دیگر امیدی به اثرگذاری فناوری اطلاعات و ارتباطات بر رشد و توسعه اقتصاد کشور نمی‌توان داشت. در حالی که صنعت فاوا قادر است جایگزینی بر درآمدهای نفتی کشور باشد.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره ۴۲۴۰