بدافزاری که از راه مایکروسافت پول می‌دزدد

بدافزاری که از راه مایکروسافت پول می‌دزدد | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

ایسنا: هکرها قصد دارند با استفاده از آسیب‌پذیری موجود در مایکروسافت آفیس، اطلاعات مالی و شخصی کارت‌های اعتباری و همچنین کیف پول حاوی ارزهای دیجیتالی کاربران را به سرعت ببرند. بدافزارها، باج‌افزاها و حملات DDOS از جمله تهدیدهای امنیتی بودند که از سال ۲۰۱۶ کاربران فضای مجازی را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده‌اند و موجب افشای اطلاعات شخصی و محرمانه آنها شده‌اند. طبق آمار، حملات سایبری در سال گذشته میلادی نیز به اوج خود رسیده و برآورد می‌شود که در سال‌های آینده اوضاع امنیت سایبری از این هم نابسامان‌تر شود. هم‌اکنون گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که هکر‌ها و مجرمان سایبری با استفاده از حفره‌های امنیتی و آسیب‌پذیری‌های موجود در نرم‌افزار مایکروسافت آفیس نصب شده روی رایانه‌های شخصی قادر خواهند بود اطلاعات شخصی و مالی درج شده روی کارت‌های اعتباری کاربران و همچنین کیف پول ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت‌کوین را با انتشار یک بدافزار خطرناک به سرقت ببرند.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که بدافزار مذکور از سال ۲۰۱۶ میلادی تاکنون فعالیت داشته و قابلیت‌های فراوانی به منظور سرقت اطلاعات داشته است. محققان و پژوهشگران در موسسه تحقیقاتی فعال در زمینه امنیت سایبری به نام FireEye به تازگی دریافته‌اند که گروهی از هکرها و مجرمان سایبری قصد دارند بدافزاری را از طریق ایمیل‌های اسپم(Spam emails) به کاربران و سازمان‌های مختلف در زمینه فناوری و ارتباطات، بیمه و موسسات مالی و بانکی فرستاده و پس از انتشار آن از طریق حفره‌های امنیتی و آسیب‌پذیری‌های موجود روی مایکروسافت آفیس رایانه، بتوانند حملات سایبری و هک اطلاعات مالی و بانکی کاربران را انجام دهند.

این روزها که بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده داغ شده است، هکرها و مجرمان سایبری بسیاری نیز به نفوذ و استخراج نامتعارف ارزهای رمزنگاری شده اقدام کرده‌اند. نزدیک به یک ماه پیش بود که هکرها با ایجاد بدافزار در پیام‌رسان فیس‌بوک مسنجر قصد داشتند به استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده اقدام کنند. تحلیلگران بسیاری بر این باورند که افزایش سرسام‌آور و ناگهانی ارزش ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت‌کوین موجب شده است هم اکنون بیش از هر زمان دیگری، کاربران در فضای اینترنت مورد سوء استفاده هکرها و مجرمان سایبری قرار بگیرند.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره ۴۲۴۸