تازه‌ترین نرم‌افزار ادوبی برای عکاسان معرفی شد

تازه‌ترین نرم‌افزار ادوبی برای عکاسان معرفی شد | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

دنیای اقتصاد: شرکت ادوبی یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزارهایش برای عکاسی یعنی لایتروم را به روز کرده و البته تغییرات چشمگیری را در این زمینه در مجموعه این پلت فرم ارائه کرد است. اتفاقی که افتاده این است که نرم‌افزار Light room CC که تا پیش از این نسخه دسکتاپ این نرم‌افزار بود حالا با بهبودهای قابل توجه Light room Classic CC تغییر نام داده است. در کنار این ادوبی یک نرم‌افزار دسکتاپ جدید به نام Light room CC عرضه کرده که در واقع نسخه کم شاخ و برگ‌تر و البته مبتنی بر کلاد لایتروم است. این تغییر یک هدف ادوبی را در پی دارد و آن حرکت به سمت کلاد(رایانش ابری) و تغییر در مدل پرداخت هزینه نرم‌افزارها از خرید لایسنس به گرفتن اشتراک است.

برای نرم‌افزار جدید Light room CC هم چنین اتفاقی افتاده یعنی شما نمی‌توانید لایسنس همیشگی استفاده از آن را بخرید بلکه باید اشتراک ماهانه یا سالانه برای استفاده از آن پرداخت کنید که برای این نرم‌افزار ماهانه ۱۰ دلار است. نرم‌افزار لایتروم سال‌هاست محبوب‌ترین نرم‌افزار ویرایش عکس برای عکاسان به شمار می‌رود و حالا در Light room CC نیز شاهد میراث اصلی لایتروم یعنی سادگی در ویرایش و دسته‌بندی مناسب هستیم.

یک ویژگی‌ خوب که مزیت کلاد به Light room CC اضافه کرده این است که می‌توانید بخشی از ویرایش را روی یک دستگاه(مثلا کامپیوتر) و بخش دیگر ویرایش را روی دستگاه دیگر(مثلا قبلت) انجام دهید. Light room CC از همان تکنولوژی ویرایش عکس فتوشاپ و لایتروم (کلاسیک) استفاده می‌کند ضمن اینکه شما می‌توانید عکس‌های خود را نه فقط با پسوند IPEG بلکه RAW هم روی کلاد ذخیره کنید. برای اشتراک‌گذاری راحت‌تر عکس‌ها می‌توان یک گالری روی لایتروم درست کرد و لینک آن را به شبکه‌های اجتماعی فرستاد.

هرچند به نظر می‌رسد که ادوبی آینده لایتروم را با Light room CC مشخص کرده، اما نرم‌افزار قبلی این شرکت تحت تأثیر این تازه وارد قرار نگرفته و به روزرسانی‌های قابل توجهی را پیدا کرده است. Light room Classic CC حالا به ویژگی‌های جدید کنترل ویرایش و پیش‌نمایش طیف‌های رنگ و… مجهز شده است. اگر ترکیبی از بهترین اپلیکیشن‌های ادوبی از جمله فتوشاپ، لایتروم یا اسپارک را به همراه یک ترابایت فضای کلاد بخواهید باید ۲۰ دلار ماهانه پرداخت کنید. گزینه دیگر این است که پلن Creative Cloud Photography را خریداری کنید که حالا Light room CC هم به آن اضافه شده است و ۲۰ گیگابایت فضای کلاد هم به شما می‌دهد. هزینه این پلن ۱۰ دلار در ماه است.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره ۴۱۷۳

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

مایل به شرکت در بحث هستید؟
در صورت تمایل مشارکت کنید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *