توییتر و اسنپ چت از فیس بوک سبقت گرفتند

توییتر و اسنپ چت از فیس بوک سبقت گرفتند |طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

ایسنا: تحلیلگران بر این باورند که شبکه‌های اجتماعی توییتر و اسنپ چت هم اکنون گوی رقابت را از فیس بوک ربوده و از محبوبیت بیشتری برخوردار شده‌اند.
تحلیلگران و کارشناسان در موسسه آماری و تحقیقاتی و تحقیقاتی GBH Insights روز چهارشنبه اعللام کردندکه در حال حاضر طرفداران و کاربران بسیاری از دو سبکه اجتماعی توییتر و اسنپ چت استقبال کرده‌اند و آمار استفاده و محبوبیت این دو شبکه اجتماعی از رقیب قدیمی و پیشین آنها یعنی فیس بوک سبقت گرفته است. این محبوبیت بر میزان تبلیغاتی که روی پلت فرم توییتر و اسنپ چت صورت گرفته هم تاثیر گذار بوده است و به راحتی می‌توان میزان فعالیت کاربران در این سه شبکه اجتماعی را با هم مقایسه کرد و به نتیجه مشابهی دست یافت. یکی از عواملی که این دو شبکه اجتماعی را با محبوبیت بسیاری روبه رو کرد، ویژگی و قابلیت‌های جدیدی بود که گاهی به آنها افزوده می‌شد، به نظر می‌رسد فیس بوک نتوانسته است به خوبی با شبکه‌های اجتماعی نوظهور و جدیدتر به رقابت بپردازد و آنها را از میدان به در کند، بلکه به جای آن خود دچار چالش شده، به گونه‌ای هر روز گزارش می‌شود تعداد زیادی از کاربران از این شبکه اجتماعی خارج شده و به سایر شبکه‌های مشابه همچون اسنپ چت، اینستاگرام و توییتر روی آوردند.
دنیل ایوز- مدیر تحقیقات تکنولوژی در موسسه آماری GBH- در این باره خاطر نشان کرده است که سهم فیس بوک از تبلیغات و آگهی‌های انجام شده روی پلت فرم آن تنها ۱۵ درصد است و این در حالی است که سهم توییتر از تبلیغات و آگهی‌های اینترنتی ۲۰ درصد است. همین امر به وضوح نشان می‌دهد توییتر از فیس بوک در زمینه جلب نظر کاربران و صاحبان تجارت جلو افتاده است.
زیان ۶۰۰ میلیارد دلاری جرائم سایبری به اقتصاد جهان
ایسنا: محققان اعلام کردند هزینه حملات سالانه سایبری به ویژه پس از افزایش حملات به بازارها و ارزهای مجازی به ۶۰۰ میلیارد دلار در سال رسیده است. گزارش مشترک موسسه امنیتی «مک آفی» و مرکز مطالعات بین‌المللی و استراتژیک نشان می‌دهد سرقت مالکیت معنوی حدود یک چهارم از کل جرائم انجام شده در سال ۲۰۱۷ را شامل می‌شود. بنابراین تحقیق، مجرمان از آخرین فناوری‌ها نظیر هوش مصنوعی و رمزگذاری، برای حملات خود در فضای سایبری استفاده می‌کنند و یکی از ابزارهای کمک به ناشناس ماندن آنها، استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای مجازی است.
مک آفی در گزارش خود گفته است هزینه جرائم سایبری از ۴۴۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ فراتر رفته است و فضاهای سیاه وب به هکرها و سایر مجرمان اجازه می‌دهد خدمات و وسایل مورد استفاده در حملات را عرضه کنند و کارت‌های اعتباری به سرقت رفته و سایر اطلاعات با ارزش را به فروش برسانند.
این گزارش هزینه تمامی اقدام‌های مخرب در فضای اینترنت را بررسی نکرده اما روی از دست رفتن اطلاعات تجاری، تقلب آنلاین، جرائم مالی، تلاش برای نفوذ یه شرکت‌های تجاری بزرگ، بیمه‌های مجازی و خسارت‌های اعتباری متمرکز شده است. این گزارش تنها چند روز پس از آن منتشر می‌شود که کاخ سفید با انتشار گزارشی اعلام کرد هزینه حملات سایبری به آمریکا در سال ۲۰۱۶، بین ۵۷ تا ۱۰۹ میلیارد دلار بوده است
منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره ۴۲۷۵