حمله گسترده هکرهای روس به شرکت‌های انرژی انگلیس

حمله گسترده هکرهای روس به شرکت‌های انرژی انگلیس | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

مقامات امنیتی انگلیس مدعی هستند هکرهای روس به طور گسترده به شبکه انرژی حمله کرده‌اند و آنها را در یک سال گذشه مورد هدف قرار داده‌اند.

به گزارش فارس به نقل از یاهو نیوز، از جمله دیگر اهداف حملات یاد شده به ادعای منابع خبری انگلیس می‌توان به شرکت‌های مخابراتی، موسسات رسانه‌ای و غیره اشاره کرد. کیاران مارتین رئیس مرکز ملی امنیت سایبر انگلیس در این مورد گفته است: مسکو به دنبال تخریب و تضعیف نظام بین‌المللی است و فعالیت‌های آن موجب نگرانی است. این اخطار پس از آن صادر می‌شود که ترزامی نخست‌وزیر انگلیس، ولادمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه را به مداخله در انتخابات این کشور و انتشار وسیع اخبار جعلی با هدف کاشتن بذر اختلاف در غرب متهم کرد. مارتین که در مجمع فناوری تایمز در لندن سخن می‌گفت افزود: من نمی‌توانم به جزئیات موضوعات اطلاعاتی اشاره کنم، اما می‌توانم مداخله روسیه را تایید کنم؛ امری که نخست‌وزیر نیز به آن اشاره کرده است.

وی همچنین مدعی شد مرکز تحت مدیریت وی از زمان آغاز فعالیت خود در سال گذشته، ده‌ها میلیون حمله سایبری را بلوکه‌ کرده و به ۵۹۰ رخداد سایبری رسیدگی کرده است که از جمله آنها می‌توان به حملات بدافزار واناکرای اشاره کرد.

منبع: روزنامه عصر ارتباط