درآمد ۲۲ میلیارد دلاری سامسونگ از فروش پنل‌های آی‌فون ۱۰

درآمد 22 میلیارد دلاری سامسونگ از فروش پنل‌های آی‌فون 10 | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

ایسنا: اپل سفارش‌های صفحه نمایش OLED آی فون ۱۰ خود به سامسونگ را کاهش داده است. با اینکه اپل و سامسونگ همواره در عرصه رقابتی تنگاتنگ بر سر گوشی‌های هوشمند هستند، اما در پشت صحنه همکاری‌های بسیاری با همدیگر به منظور تأمین قطعات مورد نیاز گوشی‌های خود دارند.
شرکت‌ کره‌ای سامسونگ تاکنون تنها تأمین‌کننده و سازمان صفحه نمایش OLED آی فون ۱۰ بوه است و در صورتی که این روال ادامه پیدا کند، انتظار می‌رود این شرکت در سال جاری ۲۰۱۸ میلادی ۲ میلیارد دلار از تأمین و فروش پنل‌های اولد آی‌فون ۱۰ کسب درآمد کرده است.
حالا اخبار جدید در فضای مجازی به گوش می‌رسد که حاکی است اپل می‌خواهد وابستگی خود به رقیبش یعنی سامسونگ را تا حد زیادی کاهش دهد و به این ترتیب به طور غیرمنتظره تصمیم گرفته که سفارش نمایشگرهای آی‌فون ۱۰ به سامسونگ دیسپلی را کاهش دهد.
این کاهش میزان سفارش پنل‌های اولد آی‌فون، می‌تواند به ضرر سامسونگ تمام شود؛ چرا که درآمدهای هنگفتی از سوی رقیب آمریکایی خود یعنی اپل به دست می‌آورد که البته به عقیده بسیاری از تحلیلگران، این مساله می‌تواند به سود میزان فروش گوشی‌های هوشمند سامسونگ تمام شود چرا که عرضه گوشی‌هایش با قیمت تمام شده پایین‌تری نسبت به اپل روزانه بازار شده و به فروش خواهد رسید. گزارشی از سوی ای تی نیوز مبنی بر آن است که بخش تامین قطعات سامسونگ دیسپلی ماه گذشته به شرکای خود اعلام کرده که سفارش ساخت و تولید پنل‌های اولد آی‌فون ۱۰ را به نصف کاهش داده است چرا که احتمالا اپل تصمیم گرفته است جایگزین دیگری را برای تأمین نمایشگرهای اولد آی‌فون ۱۰ در نظر بگیرد و به همین خاطر تاکنون میزان سفارش پنل‌های اولد به سامسونگ را تا ۵۰ درصد کاهش داده و در نیمه دوم سال جاری میلادی نیز هیچ سفارشی داده نشده است.
سال گذشته، اعلام شد که اپل مبلغ ۷/۲ میلیارد دلار در بخش تولید نمایشگر OLED گوشی‌های هوشمند در شرکت ال‌جی سرمایه‌گذاری کرده است.
این سرمایه‌گذاری به عنوان نوعی پیش‌پرداخت برای پنل‌هایی است که ال‌جی دیسپلی قرار است نیمه دوم سال ۲۰۱۸ به تولید برساند.
از آن طرف هم احتمال دارد شرکت‌هایی همچون شارپ و ژاپن دیسپلی جایگزین سامسونگ دیسپلی برای تامین قطعات و پنل‌های مورد نیاز اپل شوند. در هر حال هر شرکتی که با اپل وارد مذاکره و رایزنی برای جلب توجه این غول تکنولوژی آمریکایی شود، به ضرر سامسونگ تمام خواهد شد.
به تازگی گزارش‌های دیگری نیز در فضای مجای منتشر شده بود که حاکی از تصمیم اپل به توقف فروش و تولید آ‌ی‌فون ۱۰ در نیمه دوم سال جاری میلادی بود.
در آخر باید گفت اپل تصمیم گرفته است که به طور جدی از طریق مذاکره با سایر غول‌های تکنولوژی‌، رقیب سرسخت خود را پشت سر گذاشته و جایگزین دیگری برای تأمین قطعات و نمایشگرهای اولد مورد نیاز آی‌فون‌های خود پیدا کند.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره ۴۲۶۱