احتمال حذف حسگر اثر انگشت در آی‌پدها

احتمال حذف حسگر اثر انگشت در آی‌پدها | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

دنیای اقتصاد: طبق گفته‌های منابع نزدیک به اپل، این شرکت قصد دارد حسگر اثر انگشت را از آی‌پدهای جدید شرکت حذف کرده و از سیستم تشخیص چهره که اخیراً در آی‌فون ۱۰ دیدیم، استفاده کند. احتمالاً آی‌پد پروهایی که در سال ۲۰۱۸ معرفی می‌شوند، از این تکنولوژی بهره‌مند خواهند شد.

 این گزارش در اصل بر پایه پیش‌بینی موسسه امنیتی KGISecurities منتشر شده است. این شرکت در گذشته نیز بارها اقدامات بعدی کمپانی اپل را به درستی حدس زده بود و می‌توان تا حدودی به ادعای جدید این شرکت نیز اعتماد کرد. با این وجود حذف دکمه هوم از آی‌پد پروهای سال ۲۰۱۸به طور کامل قطعی نیست. ضمناً بسیاری از علاقه مندان منتظرند که اپل در آی‌پدهای جدی خود به جای پنل  IPS از نمایشگر تماس دیوایس‌های خود استفاده خواهد کرد.

همان‌طور که می‌دانید تکنولوژی تشخیص اثر انگشت نیز ابتدا برای آی‌فون‌های شرکت اپل به کار گرفته شد و سپس آی‌پدهای شرکت نیز به این سنسور مجهز شدند. حال به نظر می‌رسد اپل قصد دارد از همین الگو برای به کارگیری سیستم تشخیص چهره هم استفاده کند. اپل در مراسم یپتامبر امسال و در جریان معرفی تکنولوژی تشخیص چهره ادعا کرد که این سیستم در مقایسه با حسگر تشخیص اثر انگشت از امنیت بسیار بالاتری برخوردار است.

استفاده از این تکنولوژی در دیگر محصولات اپل از جمله آی‌پدها، به عوامل مختلفی بستگی دارد برای مثال باید دید آیا اپل توانایی تولید قطعات مورد نیاز این تکنولوژی به صورت انبوه و جهت استفاده در آی‌پدها را دارد یا خیر. گفته می‌شود عرضه دیرتر آی فون ۱۰ در مقایسه با آی‌فون ۸ در اصل به دلیل مشکلات و پیچیدگی‌ها در مسیر تولید و به کارگیری سیستم تشخیص چهره در آی‌فون ۱۰ است.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره ۴۱۶۵