طراحی سایت ؛استارت‌آپ‌ها و لزوم سرمایه گذاری در آنها

استارت‌آپ‌ها و لزوم سرمایه گذاری در آنها | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

اشکان مهین فلاح- امروزه استارت آپ‌ها آغازی بر شکل‌گیری شرکت‌های دانش بنیان هستند و فایده آنها در کشور ما چیزی جز تبیین اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیست. استارت آپ ها بهترین شکل و ساختار سازماندهی یک ایده نوین هستند که در آن مجموعه‌ای از متخصصان، ایده پردازها، مربیان ماهر و سرمایه گذاران نقش آفرینی می‌کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ایده به ثمردهی موثر برسد.
سرمایه‌گذاری در استارت آپ‌ها با توجه به سوابق و علایق سرمایه‌گذار انجام می‌گردد و با توجه به زمینه فعالیت استارت آپ چشم‌انداز آن معین می‌شود، بطور مثال اگر استارت آپی در زمینه خدمات شهری و تاکسیرانی آغاز به کار کند معمولا سرمایه گذارانی از شرکت‌های خودروسازی و شرکت‌های حمل‌و نقل جذب آن می‌شوند، پس از مزایای آن می‌توان به مشخص بودن هدف و نزدیکی هدف به علایق و تجربیات سرمایه‌گذار و همچنین وجود نیروهای متخصص در آن مجموعه اشاره داشت.
به منظور تسهیل در یافتن ایده‌های ناب و پول ساز، همواره مراسم‌هایی با نام استارت آپ ویکند، استارت آپ‌نایت (شب استارت آپی) و مراسم‌های مشابه برگزار می‌شود تا در آن ایده پردازها و سرمایه گذاران در کنار منتورها (مربیان) به بحث و تبادل نظر بپردازند و در پایان جلسه تیم‌ها تشکیل شوند.
همچنین شرکت‌هایی تحت عنوان شتاب دهنده ایجاد می‌شوند که وظیفه آنها ارتباط مستقیم با سرمایه گذاران و منتورهاست، و افرادی که ایده‌های خوب دارند می‌توانند از طریق وبسایت‌های شتاب دهنده، ایده‌های خود را به منتورها و در نهایت به سرمایه‌گذار معرفی نمایند.
از این رو می‌توان این طور نتیجه گرفت که شکست در سرمایه گذاری روی طرح‌ها به حداقل رسیده است و سرمایه گذار می‌تواند اطمینان داشته باشد طرحی که روی آن سرمایه‌گذاری کرده قطعاً به نتیجه مطلوبی خواهد رسید.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره ۴۱۵۲