تکنولوژی را به کلاس‌های درس ببرید

تکنولوژی را به کلاس‌های درس ببرید | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

نگار احمدی: این روزها شاهد پیشرفت چشمگیر تکنولوژی و راه یافتن آن به عرصه‌های مختلف هستیم. کاربرد موبایل‌های هوشمند روز به روز وسعت پیدا می‌کنند و اپلیکشن‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف به چشم می خورند. در این شماره از هفته‌نامه با اپلیکیشن‌‌های مرتبط با یادگیری آشنا خواهید شد. هدف اصلی این برنامه‌ها ایجاد ارتباط بیشتر میان دانشجویان و اساتید است. به کمک این اپلیکیشن‌ها می‌توات کلاس‌های درس را به سبک امروزی برقرار کرد و ساختار و روش‌های قدیمی را که بازدهی پایینی دارند کنار گذاشت.

Google Classroom

Classroom برنامه‌ای است که توسط شررکت گوگل طراحی شده است. تا در کلاس‌های درسی مورد استفاده قرار گیرد. این برنامه به سهولت در ارتباط میان دانشجویان و اساتید عرضه شده است. با داشتن این برنامه نیازی به کاغذ برای جزوه نیست و در وقت دانشجویان نیز صرفه‌جویی می‌شود. از جمله امکاناتی که برنامه Classroom در اختیار کاربران قرار می‌دهد می‌توان به برقراری ارتباط استاد و دانشجویان در یک گروه سازماندهی و مدیریت بهتر کلاس و سهولت در به اشتراک‌گذاری مطالب درسی اشاره کرد. شما به راحتی می‌توانید فایل‌های متنی مورد نظر را در این برنامه به اشتراک بگذارید. به کمک اپلیکیشن Classroom تعیین کار کلاسی برای دانشجویان به روشی جدید انجام می‌شود و اساتید می‌توانند پس از مشخص کردن وظایفی برای دانشجویان، به راحتی فعالیتشان را پیگیری کرده و بدون اتلاف وقت نمره آنها را ثبت کنند این برنامه را می‌توانید به صورت رایگان برای سیستم عامل‌های اندروید و ios دریافت کنید و در هر جایگاهی که قرار دارید در کلاس‌های درسی از قابلیت‌های آن بهره‌مند شوید.

Kahootl- Play Learning Games

اپلیکیشن Kahoot! طراحی شده تا یادگیری را با هیجان بیشتری همراه کند و سبک یادگیری با بازی را با تکالیف کسل کننده‌ای که دانشجویان و دانش‌آموزان در منزل انجام می‌دهند، جایگزین کند. این برنامه قادر است محیطی سرگرم کننده برای یادگیری دروس ایجاد کند. اساتید نیز میزان یادگیری شما را پس از انجام بازی‌ها ارزیابی می‌کنند. در هر کجا و هر زمان که بخواهید می‌توانید به بازی‌های موجود در کتابخانه این برنامه دسترسی پیدا کنید و نیز در صورت تمایل خودتان یک بازی طراحی کنید و دیگران از آن استفاده کنند. این بازی‌ها به دو صورت فردی و گروهی انجام می‌شود در بازی‌های گروهی سوالی برای همه شرکت کنندگان مطرح می‌شود و به صورت همزمان امکان پاسخ به سوال برای همه وجود دارد با اپلیکیشن Kahoot! یادگیری و آموزش را با روشی جدید امتحان کنید. این برنامه بدون پرداخت هزینه‌ای برای سیستم عامل‌های اندروید و ios قابل دریافت است.

Teach Learn Lead

Teach Learn Lead، برنامه‌ای است که به منظور ارتباط میان دانشجویان و اساتید طراحی شده است. توسط این برنامه، دانشجویان با اساتید مختلف آشنا می‌شوند و نیز اساتید می‌توانند با همکاری خود در ارتباط باشند. این برنامه به اساتید کمک می‌کند از روش کار دیگر همکاران خود با خبر شوند. این برنامه امکانی برای دانشجویان فراهم کرده تا به راحتی با اساتید خود و دیگر مدرسان به گفت‌وگو و تبادل ایده‌های خود بپردازند. این اپلیکیشن را می‌توانید برای دیوایس‌هایی با سیستم عامل اندروید و ios به صورت رایگان دریافت کنید.

Edmodo- Classroom Tools

یکی دیگر از اپلیکیشن‌هایی که برای ارتباط میان دانشجویان و اساتید به کار می‌رود: Edmodo Classroom Tools است.
به کمک این برنامه می‌توانید با دانشجویان همکلاس خود ارتباط برقرار کرده و به اساتید مختلف در سراسر دنیا دسترسی داشته باشید و از دروس و منابع مختلف مطلع شوید. مزیت استفاده از این برنامه برای اساتید در کلاس، کنترل بهتر دانشجویان است. این برنامه موقعیتی فراهم می‌کند تا پس از عضویت اعضای کلاس، استاد بتواند فعالیت هر دانشجو را به صورت فردی مدیریت کند. به اشتراک گذاری مطالب توسط این برنامه با سرعت و سهولت انجام می‌شود. این برنامه روی تبلت‌ها و موبایل‌هایی با سیستم عامل اندروید، ios و نیز کامپیوترهای شخصی قابل استفاده است. برنامه Edmodo Classroom Tools را می‌توانید به صورت رایگان دریافت کنید و از مزایای آن در کلاس‌های درس و مواقع دیگر بهره مند شوید.

منبع: روزنامه عصر ارتباط/ شماره ۸۲۵