قابلیت جدید اینستاگرام برای مقابله با سوءاستفاده های آنلاین

قابلیت جدید اینستاگرام برای مقابله با سوءاستفاده های آنلاین | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

فارس: جدیدترین به روزرسانی برنامه اینستاگرام به کاربران امکان می‌دهد نظرات ارسالی برای هر پست را سازماندهی کنند و از سوءاستفاده از این شبکه اجتماعی جلوگیری کنند. اینستاگرام با ۸۰۰ میلیو نفر کاربر که ۵۰۰ میلیون نفر از آنها به طور روزانه از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند، در تلاش برای مدیریت بهینه نظرات و اقدامات کاربران است. به روزرسانی تازه اینستاگرام به کاربران امکان می‌دهد اسامی افرادی را که قادر به ارسال نظر برای هر عکس پست شده هستند انتخاب کنند.
به عنوان مثال اگر فردی دارای حساب کاربری عمومی در اینستاگرام باشند، ارسال نظر در ذیل پست‌های او می‌تواند محدود به تعقیب‌کنندگان، افرادی که خود کاربر تعقیب می‌کند یا هر دو گروه باشد. هدف اصلی این کار مقابله با ارسال برخی پست‌های توهین‌آمیز عنوان شده است. اینستاگرام همچین فیلتر خودکار بلوکه کردن اظهارنظرهای توهین‌آمیزهای را به روز کرده و ابراز جدیدی را برای شناسایی محتوای نامناسب به زبان‌های فرانسه، آلمانی، پرتغالی و عربی در نظر گرفته است.
ابزار یاد شده ابتدا به انگلیسی راه‌اندازی شده بود و از هوش مصنوعی برای ارتقای قابلیت‌های خود بهره می‌گیرد. کاربران برای دسترسی یه این خدمات باید به بخش Option رفته و در منوی Setting سراغ گزینه Comments بروند.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره ۴۱۵۹