ورود به دهانه جهنم با واقعیت مجازی

ورود به دهانه جهنم با واقعیت مجازی | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

حضور در نزدیکی یک آتشفشان در حال فوران و فعال بدون شک با خطرات زیادی همراه است، اما در عین حال خیلی‌ها دوست دارند از طریق این سوراخ بزرگ که به عمق زمین راه دارد از اسرار کره خاکی آگاه شده و هیجان رویارویی با مواد مذاب را برای یکبار هم که شده تجربه کنند.
اگرچه نزدیک شده به یک آتشفشان فعال و در حال فوران بسیار خطرناک و شاید حتی برای بسیاری ناشدنی است، اما به تازگی یک سایت به نام Digital Volcano با آتشفشان فعال از طریق پخش فیلم واقعیت مجازی شما را به دهانه یک آتفشان فعال در نیکاراگوئه می‌برد.
این امکان توسط آژانس خلاق Gin Lane طراحی شده و اطلاعات علمی آن هم توسط یک تیم از کارشناسان آتشفشان با پشتیبانی دولت نیکاراگوئه و جنرال الکتریک(GE) گردآوری شده است.
پژوهشگران برای ساخت فیلم واقعیت مجازی سفر به دهانه آتشفشان و انتشار آن از طریق سایت به آتشفشان ماسایا که ۶هزار متر ارتفاع دارد رفته‌اند و دوربین‌های خود را برای فیلم‌برداری به مناطقی فرستاده‌اند که عملاً امکان وارد شدن انسان به دلیل حرارت بالا وجود ندارد. برای ثبت مشخصات دقیق این آتشفشان و زبانه‌های آن در سال ۲۰۱۶ تعداد ۸۰ سنسور در بخش‌های مختلف دهانه آتشفشان قرار داده شده و چند و چون فعالیت‌های آتشفشان را به شکل دقیق مشخص کرده‌اند.
بازدیدکنندگان از این تور مجازی می‌توانند تصاویری دقیق از نقاطی با حرارت ۱۸۰۰ درجه سانتی‌گراد را ببینند و فیلم مستند تهیه شده از نحوه نصب تجهیزات دانشمندان در نوک آتشفشان را تماشا کنند. نکته جالب‌تر اما آن است که به کمک اطلاعات دریافتی از ۸۰ حسگر نصب شده در جای جای این آتشفشان مدل سه بعدی آن ساخته شده و تصاویر واقعیت مجازی شبیه‌سازی شده از عمق چندهزار متری و در میان مواد مذاب در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.
داشتن تصاویر ویدئویی یا کیفیت سه بعدی و از اعماق یک آتشفشان فعال و سفر به درون زمین همواره یکی از آرزوهای قدیمی بشر بوده که در داستان‌های علمی-تخیلی و به خصوص در داستان سفر به اعماق زمین ژول ورن هم به آن پرداخته شده و اکنون به کمک واقعیت مجازی این امکان در عمل فراهم شده است.