فعالیت ایرانیان در توییتر ممنوع نیست

فعالیت ایرانیان در توییتر ممنوع نیست | تجربه سفر | سفرنامه

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

مهر: وزیر ارتباطات با بیان اینکه قبلا فعالیت توییتر در ایران ممنوع شده است، گفت: فعالیت ایرانیان در توییتر ممنوع نیست. محمدجواد آذری جهرمی در اختتامیه مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد با تاکید بر لزوم استفاده از جوانان در مسولیت‌های اجرایی گفت: در راستای جوان‌سازی در طول برنامه ششم توسعه، در وزارت ارتباطات ۵۰ درصد کارکنان بازنشسته می‌شوند. طبق دستور‌العمل به ازای هر سه نفر بازنشسته، یک نفر می‌تواند وارد شود. وی تاکید کرد: روند اقتصاد دنیا به سمت نقش‌آفرینی جوانان می‌رود و در میان ۱۰ شرکت برتر دنیا به لحاظ گردش مالی ۹ مورد در حوزه ارتباطات هستند. اقتصاد دیجیتال اقتصاد دنیا خواهد بود. این جریان خلاقیت می‌خواهد و خلاقیت و نوآوری دست جوانان است.
وزیر ارتباطات ادامه داد: اگر می‌خواهیم پیشرفت کنیم باید به سمت جوانان برویم. پدران ما با یک طرح جدید تغییراتی را در این کشور ایجاد کردند و با یک اعتقاداتی جوانان دیروز از زیر بار حرف استکبار جهانی بیرون آمدند. امروز نیز جوانان باید هوشیار باشند و آن نیز باید همراه با امید باشد؛ اگر امید نباشد با مشکل مواجه خواهیم شد. هوشیاری این است که شفافیت ایجاد کنیم، جوانان امروز باید خودساخته باشند و کسانی را که دنبال ناامیدی هستند بشناسند و به آنها متکی نباشند.
جوانان نیز باید مطالعه‌گر باشند، امید اگر از بین رفت دیگر به راه درست بازگشتن اشتباه است. وی گفت: دلت برای ورود به عرصه دیجیتال برنامه‌ریزی کرده و اقدام خواهد کرد که با وجود ظرفیتی که دارد به جایگاه اصلی خود در منطقه از نظر اقتصاد دیجیتال برسیم. وی درباره عضویت خود در شبکه توییتر افزود: بنابر قانون فعالیت توییتر در ایران ممنوع شده اما فعالیت ایرانیان در توییتر ممنوع نیست. هیچ قاضی‌ای نمی‌تواند حکم عمومی برای ممنوعیت شبکه‌های اجتماعی بدهد و این مساله نیازمند تصویب در مجلس است. جهرمی در مورد استفاده از فیلترشکن تأکید کرد: از فیلترشکن استفاده نمی‌کنم اما برخی افراد با توجه به مسئولیتی که دارند می‌توانند از اینترنت بدون فیلتر استفاده کنند.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره ۴۲۵۳