قابلیت جدید اینستاگرام برای حفظ حریم شخصی کاربران

rsmediaقابلیت جدید اینستاگرام برای حفظ حریم شخصی کاربران | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

ایسنا: اینستاگرام از این پس به منظور ارتقا و حفظ حریم شخصی کاربرانش، گرفتن اسکرین شات از استوری‌های کاربران را به آنها گزارش می‌دهد. استوری‌های اینستاگرام این قابلیت را به کاربران می‌دهد تا در طول مدت یک شبانه روز (۲۴ ساعت) اتفاقات و پست‌های خود را با دوستانشان به اشتراک بگذارند و این تصاویر و ویدئوها نیز پس از گذشت ۲۴ ساعت، ناپدید شده و از بین خواهند رفت اما طبق گزارش‌های منتشر شده در فضای مجازی، از آنجا که برخی از کاربران این پست‌ها و تصاویر را نمی‌توانند به مدت طولانی‌تری مشاهده کنند، از روی استوری‌های دوستانشان اسکرین شات می‌گیرند بسیاری از کاربران گزارش داده‌اند که این امر می‌تواند حریم شخصی انها را به چالش کشانده و موارد امنیتی و خصوصی انها را تهدید کند، چرا که برخی از کاربران با تهیه اسکرین شات از تصاویر منتشر شده روی استوری‌ها سوء استفاده می‌کنند. حالا با زیاد شدن گزارش‌های این چنینی، شبکه اجتماعی اینستاگرام تصمیم گرفته است هر گاه کسی از روی استوری ‌های کاربران اسکرین شات بگیرد، وی را از این موضوع با ارسال پیام اعلانی مطلع و آگاه خواهد کرد.

قابلیت مذکور باید از سوی کاربران در تنظیمات حساب کاربری آنها فعال‌سازی شود و به این ترتیب کاربران می‌توانند با مشاهده گزینه کوچکی که به صورت پرتوی نور خورشید نمایش داده می‌شود، از گرفتن اسکرین شات توسط کاربران مطلع شوند. بنابراین کاربران اینستاگرام قادر خواهند بود آن دسته از افرادی را که احتمال دارد از تصاویرشان سوء استفاده کنند شناسایی کنند.

هر چند که این قابلیت هم اکنون در حال تست و آزمایش‌ است، اما به نظر می‌رسد پس از طی موفقیت‌آمیز آزمایش‌های صورت گرفته، قابلیت مذکور هر چه زودتر به این شبکه اجتماعی افزوده شود تا بتواند در حفظ حریم شخصی کاربران نقش مهمی را ایفا کند.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره ۴۲۶۷