محبوب‌ترین اموجی دنیا

محبوب‌ترین اموجی دنیا | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

فارنت: محبوب‌ترین اموجی حال حاضر، اموجی«چهره خندان و اشکبار» است. فیگوری تراژیکمدی که میان گریه و خنده گیر کرده است. و بهترین معادل برای توضیح وضعیتی است که در آن خوشی‌ها فراوان است و غصه در پایین‌ترین وضع ممکن خود است. این اموجی در حال حاضر محبوب‌ترین یا به عبارتی پر کاربردترین اموجی در میان کاربران انگلیسی زبان ioS و مک در ایالات متحده است. این آمار را اپل منتشر کرده و جزئیات آن در یک چارت نمایش داده شده است.

این آمار بر اساس اطلاعاتی است که اپل از کاربران خود دریافت می‌کند تا تجربه کاربری را بهبود دهد. در این مورد خاص، با مشخص شدن اموجی‌های پر کاربرد، اپل هنگامیپیشنهاد اموجی به کاربران عملکرد بهتری خواهد داشت.

این تنها آماری نیست که این اموجی در آن اول شده است. آمارهای دیگری که از استفاده از اموجی منتشر شده بود. از جمله آمار Emoji Tracker (که به صورت بر خط میزان کاربرد اموجی‌ها در توییتر را رصد می‌کند) همین اموجی را با اختلاف پر کاربردترین و محبوب‌ترین اموجی استفاده شده در شبکه‌های اجتماعی معرفی کرده‌اند. در سال ۲۰۱۵ لغت‌نامه انگلیسی آکسفورد، این اموجی را به دریافت عنوان اولین اموجی‌ای که به عنوان کلمه در آکسفورد قرار گرفته است، مفتخر کرد.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره ۴۱۸۶