نقض قوانین حریم شخصی هلند از طریق ویندوز ۱۰

نقض قوانین حریم شخصی هلند از طریق ویندوز 10 | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

جمع‌آوری گسترده اطلاعات شخصی کاربران از طریق ویندوز ۱۰ پیش از این به اعتراض‌های گسترده انجامیده بود و این بار مقامات هلندی از نقض قوانین حریم شخصی خود به همین علت خبر داده‌اند.

به گزارش فارس به نقل از انگجت، هلند به اعتراض به مایکروسافت اکتفا نکرده و به دنبال پیگیری قضایی موضوع است تا مشخص شود مایکروسافت با اطلاعاتی که از طریق ویندوز ۱۰ جمع‌آوری می‌کند، چه می‌کند و آنها را چگونه و با چه هدفی مصرف می‌کن.

مقامات هلندی می‌گویند ویندوز ۱۰ با جمع‌آوری بدون اجازه داده‌های خصوصی کاربران قوانین حفاظت از داده‌های شخصی این کشور را نقض کرده و باید در مورد نوع داده‌های مورد استفاده و دلیل نیاز به جمع‌آوری این داده‌ها اطلاع‌رسانی می‌کرد.

این مقامات همچنین معتقدند تنظیمات اولیه و پیش‌فرض ویندوز ۱۰ باعث می‌شود تا کاربران نتوانند رضایت واقعی خود را از جمع‌آوری داده‌های خصوصی خود اعلام کنند.

ویندوز ۱۰ از زمان عرضه تا به حال به طور گسترده داده‌های خصوصی کاربران را جمع‌آوری می‌کند و تنظیمات آن هم به گونه‌ای است که کاربران به این کار تشویق شوند. مایکروسافت در واکنش به اعتراضات هلندی‌ها اعلام کرده که ویندوز ۱۰ کاربران را از جمع‌آوری اطلاعات شخصی‌شان مطلع می‌کند و آنان می‌توانند با تغییر تنظیمات از این کار جلوگیری کنند.

منبع: روزنامه عصر ارتباط