همکاری با اپراتورهای اینترنت برای توسعه فیبر نوری در کشور

همکاری با اپراتورهای اینترنت برای توسعه فیبر نوری در کشور | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از برنامه‌ریزی برای همکاری همه جانبه با اپراتورهای اینترنت (FCP) در بخش فیبرنوری و ارائه سرویس‌های مبتنی بر دسترسی اینترنت خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، به دنبال مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مبنی بر لزوم تعامل شرکت مخابرات ایران با اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت در کشور، مجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از هم افزایی و تعامل با اپراتورهای FCP برای افزایش حجم بازار ارتباطات کشور خبر داد. وی در نشست با مدیران شرکت‌های FCP با تاکید بر تعامل روز افزون با اپراتورهای ارتباطاتی کشور گفت: صنعت مخابرات به اندازه‌ای پیشتاز است که تمام بازیگران این عرصه می‌توانند با گسترش سرویس‌ها، بهترین خدممات را در بازار رقابتی به مشتریان ارائه دهند. صدری با بیان اینکه یک پروژه   «برد- برد» را با شرکت‌های FCP پیش خواهیم برد که نفع آن به تمام مشتریان می‌رسد، خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات ایران علاوه بر بحث‌های خرده‌فروشی، عمده‌فروشی را نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های شرکت دانسته که در این راستا با هم افزایی با شرکت‌های همکار، آماده ارائه تمام ظرفیت‌های قابل ارائه مخابرات به FCPها هستیم.

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با تأکید بر اینکه تعداد مشترکان تلفن ثابت و فاصله زیاد این تعداد با تعداد مشتریان ثابت، بهترین ظرفیت برای گسترش بازار و ارائه دیتای پر سرعت به مشتریان در سراسر کشور است، اضافه کرد: افزایش تعداد مشتریان و رشد روزافزون بازار ICT، در تحقق اقتصاد مقاومتی، رشد استارت‌آپ‌ها و اشتغال‌زایی در سطح جامعه موثر است. بر این اساس ما آمادگی داریم تا با تمام شرکت‌های FCP به منظور توسعه بازار ارتباطات کشور همکاری کنیم.

وی با بیان اینکه توسعه بخش دیتا در اقصی نقاط کشور یک کار ملی است تا در نتیجه، سهم دسترسی مشتریان در سراسر کشور به میزان قابل قبولی افزایش یابد، تصریح کرد: ارائه سرویس‌های نوین ارتباطی از جمله ویدئو درخواستی (VOD)، به همراه افزایش کیفیت خطوط ADSL از مهم‌ترین راهکارهای سوددهی بخش ارتباطات ثابت کشور است.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره ۴۲۵۲