۱۷ هزار کانال تلگرام دارای بیش از پنج هزار عضو، مجوز دارند

17 هزار کانال تلگرام دارای بیش از پنج هزار عضو، مجوز دارند | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

ایرنا: دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور، از صدور مجوز فعالیت برای ۱۷ هزار کانال فعال دارای بیش از پنج هزار عضو در پیام‌رسان تلگرام خبر داد و گفت: به زودی برای کسانی که برای دریافت مجوز مراجعه نکرده‌اند، یک بسته اعلام خواهد شد. ابوالحسن فیروزآبادی  درباره اقدامات شورا برای تولید محتوا در فضای مجازی با بیان اینکه، در این خصوص یک سند تقسیم کار به منظور ساماندهی تولید محتوا، تنظیم شده است، افزود: البته نگاه ما در شرایط فعلی بیشتر سالم سازی محتوا و رعایت الزامات است؛ به طور مثال نوع محتوا برای استفاده گروه‌های سنی باید مشخص شود.

فیروزآبادی در خصوص برنامه شورای عالی فضای مجازی برای حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی نیز با اشاره به اینکه این شورا اخیراً در این ارتباط مصوبه‌ای داشته است، گفت: چند دستگاه برای اعلام برنامه‌های حمایتی خود از این سند مشخص شده‌اند.

وی افزود: به عنوان مثال وزارت ارتباطات قرار است حمایت‌های تعرفه‌ای و ایجاد شبکه‌ها و زیرساخت های مناسب و اقدامات تشویقی در این خصوص داشته باشد؛ ضمن اینکه قوه قضائیه نیز قرار شد سندی تهیه کند که بر اساس آن فعالان رسانه‌های داخلی به لحاظ برخورد قضایی از شرایط مناسب‌تری نسبت به شرایط فعلی برخوردار شوند. وی درباره طرح طبقه‌بندی اینترنت نیز با بیان اینکه در حال آماده‌سازی آن هستیم، گفت: هنوز این طرح برای شورا آماده نشده است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی همچنین در خصوص وضعیت انتقال سرور‌ها به داخل کشور گفت: این برنامه به صورت جدی در حال پیگیری است و در صورتی که همکاری لازم صورت نگیرد، این شورا تصمیمات لازم را اتخاذ خواهد کرد.

وی در ادامه همچنین در ارتباط با آخرین وضعیت مسدود کردن ۸ هزار کانال تلگرامی که محتوای نامناسب تولید می‌کنند نیز با بیان اینکه، این موضوع باید از قوه قضائیه پیگیری شود؛ افزودک البته قوه قضائیه در این ارتباط جلسات مشترکی با وزارت ارتباطات داشته‌اند و تصمیماتی نیز در این خصوص اتخاذ شده است.

منبعک روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره ۴۱۹۴