استفاده از فناوری شناسایی چهره در دوربین‌های مدار بسته

استفاده از فناوری شناسایی چهره در دوربین‌های مدار بسته | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

ایسنا: به زودی دوربین‌های مدار بسته به فناوری جدید «تشخیص چهره» مجهز خوهند شد که قادر خواهند بود چهره افرادیی را با دقت ۹۹ درصدی در میان جمعیت شناسایی کنند. دو شرکت در حال همکار با هم هستند تا یک فناوری جدید «تشخیص و شناسایی چهره» را در دوربین‌های مدار بسته توسعه دهند. این فناوری به عنوان بخشی از همکاری میان دو شرکت «انویدیا» (Nvidia)و استارت آپ امنیتی «انی‌ویژن» (AnyVision) در حال توسعه است. در راستای این همکاری، تراشه‌های گرافیکی «انویدیا» برای پلت فرم «شناسایی انسان» استفاده می‌شوند که توسط شرکت «انی‌ویژن» توسعه خواهد یافت.
در این پروژه، دوربین‌ها به فناوری «تشخیص چهره» مجهز هستند که می‌توانند افراد و مسیر حرکتی آنها را هم در داخل و هم در خارج خانه به طور خودکار شناسایی کنند. در این فناوری، اطلاعات زنده به یک ماشین که توسط الگوریتم‌هایی تجزیه و تحلیل شده است، ارسال می‌شود و سپس چهره انسان را با بانک اطلاعاتی مقایسه می‌کند.
شرکت «انی‌ویژن» می‌گوید، این سیستم که در نوع خودش بهترین است، می‌تواند ارتباط میان شماره تماس‌ها و همکاران آنها را با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، پیدا کند. البته این شرکت مشخص نکرده است که چه اطلاعاتی از شبکه‌های اجتماعی جمع‌آوری خواهد شد.
«انی‌ویژن» ادعا میکند این دوربین می‌تواند با دقت ۹۹ درصد، هر فرد را حتی در یک مکان بزرگ و شلوغ شناسایی کرده و تشخیص دهد. این شرکت امیدوار است که این دوربین‌های مجهز به فناوری تشخیص چهره برای کمک به شناسایی مجرمان، تروریست‌ها افرادی که گم شده‌اند. استفاده شود تا فضای شهرها امن‌تر شوند.
این فناوری در دوربین‌های مدار بسته دستگاه‌های خود پرداز نیز قابل استفاده است. این فناوری همچنین می‌تواند از طریق مقایسه چهره قرار گرفته مقابل دوربین با شناسه عکس صاحبان حساب در بانک اطلاعتی دستگاه از کلاهبرداری بانکی و دریافت‌های نقدی غیر قانونی از خود پردازها جلوگیی کند.
شرکت «انویدیا» در وب‌سایت خود نوشت: ما از بیش از یک میلیارد دوربینی که تا سال ۲۰۲۰ در شهرها موجود خواهند بود، استفاده خواهیم کرد تا به حل مشکلات موجود سامان بدهیم. «انویدیا» در این پست به پروژه جدید خود نیز اشاره کرد که در حال کار روی ساخت یک کنترلگر ویدئویی خودکار برای علائم ترافیکی است تا ترافیک شهر کاهش پیدا کند.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره ۴۲۷۱