طراحی سایت ؛حذف امضا از خرید با مستر کارت

حذف امضا از خرید با مستر کارت | طراحی سایت

 واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

ایسنا: مستر کارت تا سال ۲۰۱۸ تایید خرید با استفاده از امضا را حذف خواهد کرد. کاربران و مشتریانی که برای خریدهای خود تاکنون از مسترکارت استفاده می کردند، موظف بودند پس از آنکه چیزی را با مسترکارت خود خریداری کردند، رسید خرید را به منظور احراز هویت و شناسایی خریدار، به امضا برسانند. اما هم اکنون شرکت مسترکارت اعلام کرده است که دیگر لازم نیست مشتریان ما در کشورهای ایالات متحده آمریکا و کانادا رسیدهای خرید خود از کارت‌های اعتباری و نقدی را امضا کنند. لیندا کرک، معاون مدیر اجرایی شرکت مسترکارت در این باره عنوان کرد: ما هم اکنون با به کارگیری فناوری‌های جدیدتری در پرداخت همانند چیپ‌ها، بیومتریک‌ها و همچنین درگاه‌های پرداخت دیجیتال از روش‌های نوین و با ضریب امنیت بالاتری می‌خواهیم امنیت و سهولت در خرید را برای مشتریان و کاربران خود به ارمغان بیاوریم.

مزیت و برتری این روش نوین بر امضا کردن رسید خرید آن است که امضاها قابل جعل است و بسیاری از حسابداران نیز به خود زحمت چک کردن و بررسی دقیق امضاها را نمی‌دهند. با استفاده از این روش، مشتریان تنها با وارد کردن یک کد قادر خواهند بود پرداخت‌های خود را انجام دهند و از فروشگاه های بسیاری به راحتی و سهولت خرید کنند.

طبق آمار و گزارش منتشر شده، در حال حاضر ۸۰ درصد خریدها و پرداخت‌ها توسط مسترکارت صورت می‌پذیرد. مسترکارت (MasterCard) شرکت خدمات مالی آمریکایی و چند ملیتی است که مقر اصلی آن در شهر نیویورک آمریکا قرار دارد. شیوه کسب درآمد مسترکارت در سراسر جهان به این صورت است که از طریق پردازش پرداخت‌های بین بانکی تاجران و همچنین از راه صدور کارت‌های اعتباری به بانک‌های اتحادیه‌های اعتباری که از خریداران یا استفاده کنندگان از نام تجاری «مسترکارت» برای خرید انواع کالا یا خدمات؛ به صورت دبیت کارت یا کردیت کارت استفاده می‌کنند، درآمد کسب می‌کند.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره ۴۱۷۵