پایان بررسی کارشناسی اصلاح تعرفه اینترنت ثابت

پایان بررسی کارشناسی اصلاح تعرفه اینترنت ثابت | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

وزیر ارتباطات خبر داد

فارس: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تدوین سند استراتژی توسعه پهن باند برای پیشرفت همه جانبه کشور و ارائه آن به شورای عالی فضای مجازی گفت: اپراتورها برای رفاه بیشتر کاربران در برخی اماکن عمومی وای‌فای ارائه کنند که استفاده از بخشی از آن رایگان باشد. محمد جواد آذری جهرمی در مراسم آزمایش نخستین شبکه کامل G5(نسل پنج تلفن همراه) از پایان بررسی کارشناسی اصلاح تعرفه اینترنت ثابت از سوی وزارت ارتباطات خبر داد و اظهار امیدواری کرد: در ۱۰۰ روز نخست دولت دوازدهم اصلاح تعرفه اینترنت ثابت اجرایی شده باشد. اصلاح تعرفه رویکرد کاهش قیمت اینترنت زیر ساخت و کاهش قیمت انتقال مخابرات و تعیین تعرفه ترجیحی برای محتوای داخلی است که در کمتر کشوری سرویس اینترنت ثابت به صورت حجمی عرضه می‌شود و تلاش داریم، این سرویس را غیر حجمی کنیم.
همچنین روز گذشته وزیر ارتباطات با اعلام تعرفه‌های پیشنهادی جدید اینترنت مخابرات، از کاربران و صاحب نظران خواست برای جمع‌بندی نهایی درباره این تعرفه‌ها نظر دهند. محمد جواد آذری جهرمی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت: (شرکت) مخابرات ایران روز گذشته طی نامه‌ای اعلام کرد که بنا دارد تعرفه‌های فوق را در مهرماه و برای برخی استان‌ها به صورت آزمایشی به اجرا درآورد. انتخاب این مدل برای مشترکان اختیاری است و مشترکان می‌توانند در صورت تمایل از مدل‌های قبلی بهره‌گیری کنند. این اقدام مخابرات در راستای بررسی آمادگی شبکه برای ارائه سرویس‌های غیر حجمی است.
وی تاکید کرد: این مدل مصوبه وعده داده شده وزارت ارتباطات نیست و طبیعتاً مدل پیشنهادی ما همچنان در حال بررسی است و مطابق وعده در صد روز اول فعالیت نهایی و اجرایی خواهد شد. به گفته جهرمی، مخابرات ایران باید امکان ارائه سرویس ترکیبی مکالمه و داده را برای سایر شرکت‌های اینترنتی نیز فراهم سازد.
جهرمی از دریافت نظرات کاربران برای جمع‌بندی نهایی و دریافت نظرات تخصصی مکتوب به دبیرخانه کمیسیون تنظیم مقررات در این باره استقبال کرده است.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره ۴۱۵۱