وان‌پلاس، هک کارت‌های اعتباری مشتریانش را تایید کرد

وان‌پلاس، هک کارت‌های اعتباری مشتریانش را تایید کرد | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

ایسنا: شرکت وان پلاس که چند روز پیش وب‌سایت فروش اینترنتی محصولاتش هک شده بود، هم اکنون هک و نفوذ هکرها به وب‌سایتش را تایید کرد. چند روز پیش بود که هکرها با حمله و نفوذ به وب‌سایت شرکت وان‌پلاس چینی، اطلاعات کارت‌های اعتباری مشتریان این وب‌سایت را به سرقت بردند. پس از انتشار گزارش‌ها و شکایت‌های بسیاری از سوی کاربران و مشتریان که از وب‌سایت شرکت وان‌پلاس چین خرید اینترنتی کرده بودند، یک موسسه فعال در زمینه امنیت سایبری تحت عنوان «فیدوس» کشف و اعلام کرده بود که در وب‌سایت شرکت وان‌پلاس، سازنده گوشی‌های هوشمند و محصولت تکنولوژی در چین، یک حفره امنیتی وجود دارد که به مجرمان سایبری امکان می‌دهد تا اطلاعات خصوصی، محرمانه و مالی موجود در کارت‌های اعتباری کاربران و مشتریانی را که خرید اینترنتی کرده‌اند، به سرقت ببرد.

گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن بود که صدها نفر در چین و سایر کشورهای جهان با چنین مشکلات مشابهی رو‌به‌رو شده و از بانک مربوطه، سپس شرکت وان‌پلاس شکایت کرده‌اند، چرا که آنها ادعا کرده‌اند مقادیر زیادی از پول موجود در کارت‌های اعتباری و اطلاعات مربوطه به آنها هک شده و مورد سوء استفاده قرار گرفته است. شرکت چینی وان‌پلاس روز جمعه در ایمیلی به کاربران، مصرف‌کنندگان و خریداران محصولات خود اعلام کرد که ممکن است اطلاعات خصوصی و مالی کارت‌های اعتباری از جمله شماره کارت اعتباری، تاریخ انقضا و کدهای امنیتی درج شده روی کارت‌های اعتباری مشتریانش در معرض سوءاستفاده قرار گرفته باشد.

این شرکت با این اقدام قصد داشته به کاربران و مشتریانش هشدار بدهد تا از به وجود آمدن هرگونه مشکل و سرقت پول موجود در حساب‌های بانکی کاربران جلوگیری کنند و به بانک‌های مربوطه مراجعه کرده و کارت‌های بانکی خود را تعویض کنند. این ایمیل همچنین در شبکه اجتماعی توییتر این شرکت نیز ارسال شد تا در معرض دید عموم کاربران قرار بگیرد. شرکت وان‌پلاس یک شرکت فعال در عرصه تکنولوژی و تولیدکننده گوشی‌های هوشمند چینی است که در سال ۲۰۱۳ میلادی تأسیس شد. دفتر مرکزی این شرکت در شنزن چین واقع شده است.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره ۴۲۴۷