کاهش میزان فروش گوشی‌های هوشمند

کاهش میزان فروش گوشی‌های هوشمند | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

ایسنا: گزارش سه ماه پایانی سال ۲۰۱۷ میلادی نشان می‌دهدکه سامسونگ بیشترین میزان فروش از گوشی‌های هوشمند در جهان را از آن خود کرده است. کارشناسان و پژوهشگران آماری در موسسه تحقیقاتی گارتنر در تازه‌ترین گزارش سه ماه چهارم سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی خود اعلام کرده‌اند که مجموع و میزان کل فروش گوشی‌های هوشمند در جهان در فصل پایانی به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است اما در  این میان، سامسونگ به موفقیت یزرگی دست یافته و در جایگاه نخست فهرست پر فروش ترین برندهای گوشی‌های هوشمند جای گرفته است. آماری که موسسه گارتنر از سال ۲۰۰۴ تاکنون جمع‌آوری و منتشر کرده است. نشان دهنده میزان فروش و سهم برندهای مختلف و غول‌های تکنولوژی از بازارهای جهانی است که در این میان، سامسونگ در رقابتی تنگاتنگ با اپل، رکوردار بیشترین فروش گوشی هوشمند و بالاترین سهم از بازار مربوطه بوده است. بر اساس گزارش گارتنر، سامسونگ با سهم ۲/۱۸ درصد، اپل با ۹/۱۷ درصد، هوآوی با ۸/۱۰ درصد، شیائومی با ۹/۶ درصد و اوپو با ۳/۶ درصد بازار تلفن همراه در جهان را در اختیار دارند. بنابراین می‌توان گفت در سه ماه چهارم سال گذشته، فروش گوشی‌های هوشمند در انحصار غول‌های تکنولوژی کره جنوبی، ایالات متحده آمریکا و چین بوده است که در این میان نام های آشنایی همچون سونی، نوکیا، ال جی و بسیاری از برندهای دیگر دیده نمی‌شود. مجموع فروش گوشی‌های هوشمند در کل سال ۲۰۱۷ میلادی نیز بنابر جدول زیر است:

این گزارش‌ها همچنین نشان می‌دهد که میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سه ماه چهارم سال ۲۰۱۷ در مقایسه با سال قبل از آن یعنی ۲۰۱۶ میلادی، شاهد کاهش ۶/۵ درصدی بوده و این به آن معناست که ۴۳۲ میلیون دستگاه گوشی هوشمند کمتر به فروش رسیده است. آنشول گوپتا، مدیر بخش تحقیقات و گردآوری آمار در موسسه گارتنر درباره علت کاهش میزان فروش گوشی‌های هوشمند در جهان می‌گوید: «یکی از مهم‌ترین عواملی که نرخ فروش گوشی‌های هوشمند را در فصل پایانی منتهی به تعطیلات سال نو میلادی کاهش داد، فقدان و نبود گوشی‌های با قیمت پایین و مناسب بود. تمامی گوشی‌هایی که در نیمه دوم سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی معرفی و سپس روان بازار شدند، از قیمت بسیار بلایی برخوردار بودند که همین امر باعث شد کاربران استقبال بالایی از این محصولات حتی در زمان حراجی و تخفیفات قبل از سال نوی میلادی نداشته باشند چرا که در این صورت متحمل هزینه‌های گزاف و هنگفتی می‌شدند. بنابراین ما در این فصل شاهد افت ۶/۵ درصدی در میزان کل فروش گوشی‌های هوشمند در جهان هستیم.»

وی ادامه داد: «پرچمداران گلکسی اس ۸ سامسونگ و آی فون ۱۰(ایکس) اپل از جمله گوشی‌هایی بودند که موجب ناامیدی کاربران از قیمت های فضایی گوشی‌های هوشمند شدند. کاربران بسیاری هم اکنون منتظرند که گوشی های رده بالای خوب با کیفیت عالی با قیمتی مناسب تر معرفی و عرضه شوند.»

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد/ شماره ۴۲۷۶