ادغام سهام «آسیاتک» با «های‌وب» منتفی شد

ادغام سهام «آسیاتک» با «های ‌وب» منتفی شد | طراحی سایت

واحد جمع آوری خبر طراحی سایت rsmedia تقدیم می کند:

مدیر‌عامل «آسیاتک» ادغام با شرکت‌ «های‌وب» را منفی اعلام کرد

محمد علی یوسفی‌زاده در گفت‌وگو با بورس پرس، در عین حال تاکید کرد: طرح عرضه اولیه ۱۰ درصد سهام آسیاتک در بورس درحال پیگیری است. او دوباره آخرین تصمیمات مرتبط با ادغام سهام آسیاتک با شرکت داده‌گستر عصر نوین موسوم به های وب توضیح داد: طی روزهای اخیر دو طرف تمام تلاش خود را برای جمع‌بندی و حصول نتیجه انجام دادند اما در نهایت موضوع ادغام منتفی شد.

او در پاسخ به این پرسش که آیا با این اوصاف عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام آسیاتک در بورس انجام خواهد شد، تاکید کرد: بله. با توجه به منتفی شدن ادغام شرکت آسیاتک، مقرر مراحل لازم برای عرضه اولیه سهام طی شود. به گفته یوسفی‌زاده انتظار می‌رود با انتشار اطلاعیه مربوط توسط بورس تهران، واگذاری ۳۰ میلیون سهم آسیاتک در نخستین فرصت و احتمالاً در هفته جاری در بازار سهام انجام شود. همزمان مجید زمانی، مدیرعامل مدیریت سرمایه کیان ضمن تایید منتفی شدن ادغام با آسیاتک، از نهایی بودن ادغام های‌وب و پارس آنلاین خبرداد و گفت: بعد از این معامله گروه سهامداران پارس آنلاین سهامدار شرکت جدید های‌وب می‌شوند و توان کارشناسی، ساختاری و مدیریتی خود را یه های‌وب اضافه می کنند. او در خصوص توقف معاملات سهام های‌وب در بازار سرمایه گفت: نوع برخورد و همکاری سازمان بورس و بورس اوراق بهادار در خصوص این معامله سیگنال بزرگی به جامعه اقتصادی و مدیران و سهامداران شرکت‌ها می‌دهد. ادغام و تملیک برای بالا بردن بهره‌وری گذر از هفت خان رستم است با اینکه با همکاری و استقبال بورس به راحتی قابل انجام است. زمانی ادامه دارد: تا همین الان سازمان بورس با بسته نگاه داشتن نماد معاملاتی های‌وب روی خوشی به این اتفاق بزرگ نشان نداده است. برای انجام اتفاقات جدید راهکارهای جدید لازم است و سازمان باید نسبت به این راهکارهای جدید با روی خوش و با روحیه همکاری روبه‌رو شود و نه از زاویه اصرار بر بوروکر اسی قدیمی.

چرا معامله «های‌وب»- «آسیاتک» جوش نخورد؟

مجید زمانی در پاسخ به پرسشی مبتنی بر اینکه چرا معامله های‌وب-آسیاتک انجام نشد، تاکید کرد: معامله های‌وب و پارس آنلاین با این منطق انجام شده بود که طرفین سهامدار استراتژیک شرکت جدید های‌وب خواهند بود و قول دادند که از عرضه سهم‌شان در بازار بدون در نظر گرفتن منفعت شرکت و سهم‌ های‌وب خوداری کنند. او افزود: این نگاه، نوید به وجود آمدن یک شرکت و یک سهم قوی در بازار را می‌دهد. آسیاتک این نگاه را نداشت. همینطور سوالات جدی راجع به کیفیت دارایی‌های آسیاتک وجود داشت که در نهایت نتوانستیم سهامدارانشان را برای رسیدن به یک راه‌حل بینابین قانع کنیم. زمانی ادامه دارد: به دلایل مختلف فنی و اقتصادی ادغام آسیاتک در های‌وب بعد از عرضه آسیاتک غیر ممکن است. هیات مدیره های‌وب نیز تصمیم نهایی برای توقف طرح ادغام با آسیاتک را گرفته است. زمانی در واکنش به اینکه ممکن است سازمان بورس، نماد «های‌وب» را تا زمان عرضه آسیاتک بسته نگه دارد، توضیح داد: اینکه به خاطر عرضه آسیاتک، سهام‌ های‌وب بسته بماند به ضرر منافع سهامداران های‌وب است و محال است سازمان چنین کاری کند.

منبع: روزنامه همشهری/ شماره ۷۲۳۹